יום ב'


27 ביוני
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

טור אישי: המוזיקה שלי / моя музыка

אנדריי בליצקי אוהב מוזיקה מזרחית - מאייל גולן ועד מתן גלילוב: בכלליות העדה הרוסית מתייחסת למוזיקה המזרחית בבוז מתוך תפיסה שזו מוזיקה שטחית וחד גונית שלא ראויה להיות בחברה. לצערי, כמעט כל משפחתי לא מקבלים את החיבור הזה. אני גאה בבחירה וזכיתי להבין שלמרות הסטיגמות - היא הדבר הכי ישראלי שיש

זוהר ארגוב. גם ברוסיה באהבה זוהר ארגוב. גם ברוסיה באהבה
אנדריי בליצקי חמישי, 25 אפריל 2013 17:20

רוסי שאוהב מוזיקה מזרחית? כן זה אני. החיבור שלי למוזיקה המזרחית החל לפני בערך ארבע-חמש שנים. זה החל כשראיתי שרוב הסביבה בבית הספר שמעו מוזיקה מזרחית והתלהבו וגילו הערצה לשירים. מתוך רצון התחלתי שלא להיות שונה מהכלל, התחלתי להעמיק בנושא ולגלות את אהבתי לסגנון. קודם התחלתי לשמוע שירים של דודו אהרון ומשה פרץ, ולאחר מכן, גיליתי את אייל גולן. הצלחתי ללמוד בזמן קצר שלמרות הדעות הקדומות והסטיגמות, שמזרחית היא דווקא מוזיקה יפה מאוד, קליטה ונעימה לאוזן.

למדתי את הצליל המזרחי, את הזמרים בסגנון ששרים מהנשמה ומוציאים חומרים מוזיקליים איכותיים, ומעל הכול - שהמזרחית היא הדבר הכי ישראלי שיש. בכלליות, היחס של העדה הרוסית למוזיקה המזרחית שזו מוזיקה שטחית וחד גונית. דבר שלא מייצג אותם. מוקצה שלא ראוי להיות בחברה. אני חושב שהתפיסה הזו מוטעית, ואפילו טיפה גזענית. יש לנו המון אנשים מכל העדות ששומעים מזרחית, וצריך לדעת לקבל את כולם ללא הבדלי דת, גזע, ומין.

אנדרי איציק קלה

גם אם זה נשמע או נראה מוזר, רבים בסביבתי לא קיבלו באהדה, בלשון המעטה, את העובדה שאני מחובר דווקא ל"מוזיקה המזרחית". הם הסתכלו על זה בבוז. מאז, חלק גדול מאותה סביבה כבר התרגלה לאהבה החדשה שלי, אך לצערי, כל משפחתי, מלבד סבתא שלי, לא מוכנים לקבל את זה - עד היום הזה ממש. 

אני זוכר את עצמי בצד ההפוך,  כאשר השתתפתי בתוכנית של יניב כהן "עושים מוסיקה" ברדיו "קליק לים התיכון", יצא לי לעלות לשידור ולדבר בטלפון עם מספר זמרים מזרחיים ביניהם: אלי לוזון, קוקו מאילת, נתי לוי, רינת בר, לירן אביב, איציק קלה. חלקם שאלו אותי 'למה אני אוהב דווקא מזרחית?' – הם הופתעו לגלות שיש רוסים כמוני שאוהבים מזרחית, וסיפרתי להם שחוץ מעברית, אני שומע לפעמים מוזיקה ערבית, טורקית ויוונית – הם כמובן קיבלו את זה בחמימות.

היום כבר רוב השירים המזרחיים מוכרים לי, אני מעריץ מושבע. עוקב אחרי צאתם של שירים חדשים, הולך להופעות ורוכש דיסקים בחנויות. הזמרים הוותיקים האוהבים עליי הם אייל גולן, יואב יצחק, איציק קלה וישי לוי. הזמרות האהובות עליי הן שרית חדד, אתי ביטון, שרית אביטן, נסרין קדרי וזהבה בן. אני כמובן אוהב גם את הצעירים משה פרץ, עומר אדם, לירן אביב, מאור אדרי ומתן גלילוב ועוד ועוד. 

אני מאוד גאה ומרוצה מהטעם שלי במוזיקה וממה שבחרתי להעריץ כי הרי זה הז'אנר המוזיקלי הכי מצליח בישראל - ולו יש את הקהל הרב ביותר!

הכתוב הינו טור אישי. 


ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם